Czym kierować się przy zakupie szafek pracowniczych?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom odzieży roboczej (lub ochronnej w zależności od stanowiska), a także stworzenie zaplecza socjalnego, w tym udostępnienie mebli, w których zatrudnieni będą mogli przechowywać swoje prywatne rzeczy. Bardzo ważne są szafki. Jakie modele wybrać i czym kierować się przy zakupach? Sprawdź!

Z zamkiem czy bez? Najważniejszy aspekt szafek pracowniczych

Pierwszym czynnikiem, który należy rozważyć przy szukaniu mebli dla swoich pracowników, jest kwestia ich wyposażenia w zamek. Do wyboru masz modele, które uniemożliwiają dostęp do zawartości osobom trzecim oraz takie bez zamontowanej blokady w drzwiach. To, która wersja okaże się bardziej praktyczna, zależy od przeznaczenia.

Jeżeli szukasz elementów wyposażenia pomieszczenia np. dla osób zatrudnionych w biurze, które nie będą przechowywały cennych przedmiotów, nie potrzebujesz wersji zamykanych. W takich sytuacjach mebel ma najczęściej służyć do trzymania kawy, herbaty, kubka czy innych niezbyt wartościowych rzeczy, które raczej nie są obiektem zainteresowania potencjalnego złodzieja i nie wymagają szczególnej ochrony. Nie musisz zatem przepłacać i stawiać na droższe wersje z zamkiem.

Inaczej jest w przypadku, gdy urządzasz wnętrze socjalne np. dla magazynierów czy innych pracowników fizycznych, którzy przychodząc do firmy, muszą się przebrać i zostawić w szatni portfele, zegarki, dokumenty itp. Wtedy koniecznie wybierz meble zamykane.

Wnętrze i rozmiar mebla

Istotny jest także sposób zagospodarowania wnętrza oraz rozmiar. Jeśli w grę wchodzi wyłącznie przechowywanie małych przedmiotów jak np. zegarek, możesz zdecydować się na wersje z niewielkimi skrytkami. Dzięki temu w jednym meblu będzie znajdowało się wiele przegród, a zatem skorzysta z niego więcej osób.

Jeżeli w środku mają być chowane ubrania, to lepiej sprawdzą się warianty z podłużnymi półkami, które umożliwią złożenie bluzy i spodni oraz swobodne ich zmieszczenie wewnątrz.

W przypadku pracowników, którzy jeżdżą na eventy czy spotkania z kontrahentami, co wymaga założenia np. garnituru, który na co dzień nie jest w firmie noszony, warto pomyśleć o tym, by mogli oni odświętny strój trzymać właśnie w szafce i móc po niego sięgnąć, kiedy zajdzie potrzeba. Garnitur nie może był składany w kostkę. Dlatego dobrym posunięciem będzie wybór modelu nie tylko z podłużnymi przegrodami, ale również z zamontowanym drążkiem, który umożliwi swobodne powieszenie ubrania. Dzięki temu marynarka i spodnie nie będą się gniotły.

Materiał ma znaczenie

Przy meblowaniu pomieszczeń firmowych warto kierować się zasadą, że im dłużej nie zajdzie potrzeba wymiany regałów itp., tym lepiej dla zakładu. Oszczędność jest bardzo ważna. Z tego powodu najlepiej jest postawić na produkty wyjątkowo wytrzymałe mechanicznie, a tym samym trwałe. Dlatego korzystnie jest kupić szafki metalowe, które są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, a do tego bardzo dobrze znoszą działanie szkodliwych czynników jak np. wilgoć. 

Ich kolejną zaletą jest również bardzo łatwe utrzymanie w czystości. Można je czyścić zwykłą szmatką i wodą, a także stosować rozmaite środki, w tym również dezynfekujące.

Wygląd

Często znaczenie ma również wygląd. Kieruj się prezencją mebli, kiedy musisz je ustawić w pomieszczeniu, w którym będą bywali ludzie z zewnątrz. Biuro jest wizytówką firmy, dlatego jego wystrój powinien być przemyślany. Szafki z metalu to dobre rozwiązanie, bo są one malowane proszkowo, co oznacza, że masz pełną dowolność wyboru kolorystyki, a co więcej, w każdym momencie będziesz mógł ją łatwo i szybko zmienić.

Stawiaj na solidne wyroby – ciesz się długotrwałą żywotnością

Jeżeli szukasz mebli do swojej firmy, stawiaj na jakość. Sprawdź naszą ofertę. W katalogu Budo-EX znajdziesz wytrzymałe i odporne na uszkodzenia modele wykonane z metalu. Dzięki temu nie będziesz musiał często zmieniać umeblowania i zoptymalizujesz koszty prowadzenia przedsiębiorstwa. Oferujemy różne warianty. Z pewnością dobierzesz szafkę, która będzie odpowiadała potrzebom Twoich pracowników.

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.