Dbaj o ekologię z pojemnikami do segregacji śmieci

Wykonywana regularnie segregacja odpadów to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów. Czynność ta stanowi świadectwo odpowiedzialności za czystą planetę. Recykling zawsze rozpoczyna się od nas samych i najbliższego otoczenia, a odpowiednie pojemniki do segregacji odpadów znacznie ułatwią dzielenie ich na frakcje. Sprawdź, jakie rozwiązania proponujemy w tym zakresie!

Najważniejsze zalety segregacji odpadów

Zmiana Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nałożyła na wszystkich – bez wyjątku – obowiązek wykonywania selektywnej zbiórki odpadów. Oznacza to, że w placówkach publicznych, jak i domach nie można już – jak do tej pory – wyrzucać śmieci bez ich wcześniejszej segregacji. Stałym elementem wyposażenia szkół, szpitali, urzędów czy firm stały się więc kolorowe lub odpowiednio oznakowane pojemniki. Zapowiadane od kilku lat zmiany pozwalają znacznie zwiększyć ilość surowców, które zamiast na wysypisko – mogą trafić do ponownego przetworzenia. Celem nowelizacji przepisów jest również zmniejszenie kosztów związanych z recyklingiem śmieci oraz przyspieszenie całego procesu odzysku.
Obowiązkowa segregacja odpadów do specjalnych pojemników to liczne korzyści także dla organów zarządzających, które przecież i tak muszą przekazywać śmieci wyspecjalizowanym firmom. Podstawowe zalety takiego działania to m.in.:

  • zmniejszenie ilości odpadów na wysypiskach,
  • wzmacnianie świadomości ekologicznej.

Selekcji sprzyjają również dedykowane pojemniki do segregacji odpadów, które wraz z nowelizacją ustawy „śmieciowej”, dostępne są w większej liczbie wariantów. Wybór odpowiednich kubłów powinien być uzależniony od takich czynników, jak: liczba pracowników czy mieszkańców, średnia ilość generowanych śmieci oraz ich rodzaj. Ten ostatni związany jest z kolorem pojemników:

  • żółty – przeznaczony jest na plastik i metale,
  • niebieski – na papier,
  • brązowy – na odpady bio (trawa, liście itp.),
  • czarny – na odpady zmieszane,
  • zielony – na szkło.

Alternatywą dla wielobarwnych kubłów są jednolite, czarne zbiorniki, na których umieszcza się specjalne naklejki, oznaczające frakcję odpadów, do jakiej przeznaczony jest dany pojemnik.

Podsumowanie

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór solidnych, zgodnych z normami oraz przepisami kubłów i pojemników do segregacji odpadów. Jeśli poszukujesz praktycznego rozwiązania do firmy, szkoły, przychodni lub dowolnej, innej placówki, koniecznie sprawdź produkty, które proponujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.