Gdzie ukryć sejf? Praktyczne porady

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczanie cennych rzeczy, w tym gotówki, przed dostaniem się w niepowołane ręce. Jednak niewątpliwie najlepszym z nich jest zakup sejfu. Ma solidne, nierzadko zmyślnie zaprojektowane rozwiązania antywłamaniowe. Do tego jest odporny na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jednak chcąc dodatkowo zwiększyć ochronę przed złodziejami, warto w kreatywny sposób ukryć sejf. W artykule znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na jego schowanie w domu lub firmie – poznaj nasze praktyczne porady!

Dlaczego warto zainwestować w sejf?

Ekskluzywna biżuteria srebrna lub złota, pieniądze, metale szlachetne czy poufne dokumenty – to tylko przykłady rzeczy, które warto zabezpieczać przed złodziejami. Sejf zapewnia bardzo wysoką ochronę antywłamaniową. Ma grube ścianki i drzwiczki wykonane z wyjątkowo solidnej stali. Do tego jest wyposażony w niemożliwe do wyłamania bolce antywyważeniowe oraz specjalne zamki – wszystko to powinno być potwierdzone odpowiednim certyfikatem.

Jednak warto mieć sejf nie tylko z punktu widzenia ochrony przed złodziejami. Dzięki solidnej, szczelnej budowie chroni on znajdujące się w środku rzeczy przed czynnikami, które mogą je uszkodzić. Akcesorium to jest bowiem odporne m.in. na:

  • działanie wilgoci, w tym zalanie, do którego może dojść np. w wyniku powodzi czy pęknięcia rury wodociągowej,
  • wysokie temperatury – świetna ochrona na wypadek wybuchu pożaru,
  • uszkodzenia mechaniczne.

Montaż sejfu w domu lub firmie – gdzie go ukryć?

W ofercie naszej firmy Budo-EX znajdziesz m.in. profesjonalne, gabinetowe szafy pancerne i ich ukrywanie mija się oczywiście z celem. Są one jednak wykonane z najwyższej jakości stali, której siłowe sforsowanie jest praktycznie niemożliwe. Jednocześnie każdy taki mebel ma ogromną masę, co praktycznie uniemożliwia złodziejowi wyniesienie go w całości.

Sytuacja zmienia się w przypadku zakupu niewielkich sejfów, które z racji rozmiarów można na różne sposoby zakamuflować. Warto to zrobić, aby utrudnić potencjalnemu złodziejowi znalezienie miejsca, w którym przechowujesz cenne rzeczy. Doskonałym sposobem na ukrycie małej, ryglowanej szafeczki jest jej montaż:

  • w ścianie lub podłodze,
  • w mało widocznym miejscu pod schodami,
  • wewnątrz mebla.

Jak ukryć sejf w ścianie lub podłodze?

Jeśli masz pomieszczenie z odpowiednio grubą ścianą lub posadzką, umieszczenie w tych elementach konstrukcyjnych sejfu to stara i sprawdzona metoda. W pierwszym przypadku możesz zasłonić go m.in. obrazem, lustrem czy większym meblem. Z kolei, gdy znajdzie się w podłodze, zamontuj go pod odpowiednio dociętym pokryciem podłogowym. Następnie całość przykryj dywanem, wykładziną lub nawet ciężkim wyposażeniem znajdującym się w budynku, np. szafą.

Sejf ukryty pod schodami

W przypadku budynków piętrowych doskonałym miejscem do ukrycia sejfu jest wnętrze zabudowy schodów. Możesz umieścić go zarówno z boku, jak i od tylnej strony, jeśli masz do niej dostęp. To godne polecenia rozwiązanie, gdyż nietypowe, a więc lokalizację taką trudno będzie namierzyć potencjalnemu złodziejowi.

Montaż sejfu we wnętrzu mebla

Obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów ukrywania sejfów, jest mocowanie ich we wnętrzu mebla. Zazwyczaj jest to duża szafa wolnostojąca bądź wnękowa, biurko w gabinecie lub komoda. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, pamiętaj o podstawowych zasadach montażu. Szafki antywłamaniowe są bardzo ciężkie, dlatego nie obciążaj nimi drewnianych półek czy ścianek mebli. Najlepiej umieszczaj je w dolnej części, przytwierdzając na stałe do posadzki.

Zamów sejf od Budo-EX i chroń cenne rzeczy!

Pomysłowe ukrycie sejfu to jedno, ale pamiętaj, że najważniejsze jest, aby był on solidnie wykonany i przede wszystkim certyfikowany. Z tego powodu wyposażenie to najlepiej zamów w firmie Budo-EX. Oprócz małych szafek mamy także profesjonalne szafy pancerne, idealne dla przedsiębiorców. Mnogość dostępnych konstrukcji sprawia, że znajdziesz model idealnie dopasowany do potrzeb. Zapoznaj się z ofertą i już dziś złóż zamówienie – zapewniamy profesjonalne wsparcie w wyborze!

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.