Jak wybrać sejf do domu?

Chyba każdy marzy o tym, by mieć pewne kosztowności. Mało kto jednak myśli, jak je bezpiecznie przechowywać. To duży błąd. Niechronienie swojego majątku ułatwia zadanie złodziejom. Dlatego warto zadbać o to, by stworzyć w swoim domu czy firmie jak najwięcej barier, które ograniczą, a może nawet uniemożliwią kradzież. Jednym z takich rozwiązań jest sejf. Musi on być jednak dobry. Kiedy warto w niego zainwestować i jak go wybrać? Sprawdź nasze porady!

Kiedy kupić sejf?

Oczywiście wtedy, kiedy przechowuje się w budynku cenne rzeczy jak np. klejnoty, gotówkę, biżuterię, wartościowe zegarki czy inne produkty, które mogłyby skusić włamywacza. Sejfy świetnie też sprawdzają się w firmach, w których zachodzi potrzeba np. chronienia materiałów stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa.

To także dobra skrytka do trzymania broni. Pamiętaj, że jeśli posiadasz legalnie pistolet, Twoim obowiązkiem jest jego zabezpieczenie, by nie dostał się w niepowołane ręce. Odpowiadasz za to prawnie. Ciężka do sforsowania, metalowa skrzynka jest idealnym miejscem do ukrywania rewolweru. Jeśli kupisz odpowiedni model, możesz być spokojny, że do jego zawartości nie będą miały dostępu np. Twoje dzieci.

Atest – konieczność!

Jeśli chcesz naprawdę chronić swoje kosztowności, nie możesz oszczędzać. Szukaj wyłącznie pośród produktów atestowanych. Musisz mieć pewność, że Twojego zabezpieczenia nie będzie można sforsować zwykłym młotkiem, piłką do metalu itp. Interesuj się zatem jedynie tymi skrytkami, które mają certyfikat odporności na włamania – przynależność do tzw. klasy S. Dostępne są rodzaje S1 i S2 (lepsze).

Możliwości montażowe

Do wyboru masz modele, które można ukryć w ścianie – zamurować w betonie i np. z zewnątrz przykryć obrazem, plakatem itp. Jest to rozwiązanie, które znamy głównie z filmów. W rzeczywistości nie jest ono tak często stosowane. O wiele praktyczniejsze są bowiem wersje, które znajdziesz w katalogu sprzedażowym Budo-Ex. Są to warianty przeznaczone do montażu w podłożu. Zalecamy, żebyś w pierwszej kolejności przy wybieraniu sejfu, sprawdził, czy będziesz miał możliwość jego stabilnego złączenia z posadzką.

Pewne przytwierdzenie skrytki to absolutna podstawa zabezpieczania swojego majątku. Przy szukaniu modelu do domu lub firmy, koniecznie zwróć uwagę, czy jest on wyposażony w system mocowania. Nigdy nie ryzykuj i nie bagatelizuj kwestii montażu! Nawet wyjątkowo ciężki sejf może zostać skradziony, jeśli nie będzie solidnie przytwierdzony do podłoża.

Solidna konstrukcja

Najlepszy zamek nie pomoże, jeśli konstrukcja nie będzie naprawdę mocna. Chodzi o to, żeby zrobienie dziury w ściankach nie było możliwe lub było bardzo utrudnione. Dlatego radzimy wybierać spośród sejfów o korpusie z tzw. podwójnym płaszczem, którego obudowa ma grubość 50 mm. Takie modele bez trudu znajdziesz w ofercie Budo-Ex. Co więcej, w naszych wersjach stosowane są drzwi, które dodatkowo wypełnione są betonem.

Zabezpieczenie przed ogniem

Jeśli zamierzasz we wnętrzu chować przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu np. od wysokiej temperatury, koniecznie wybieraj warianty ognioodporne. Choć metal się nie pali, jeśli produkt nie będzie odpowiednio zabezpieczony, do środka może przedostać się ciepło, które spali np. banknoty czy papiery wartościowe. W naszych sejfach stosujemy beton ognioodporny, a dodatkowo uszczelki przeciwpożarowe, które pod wpływem wysokiej temperatury, zwiększają swoją objętość i stają się jeszcze bardziej szczelne. Zawartość będzie bezpieczna, nawet wtedy, gdy wybuchnie pożar.

Zamek

Dobrze sprawdzają się czterokierunkowe ryglowe systemy połączone z elektronicznym zamkiem, który powinien być wyposażony w rozwiązania uniemożliwiające rozwiercenie. Jeśli zależy Ci na wyjątkowo solidnej ochronie drzwi, możesz dodatkowo zamówić wykonanie blokad szyfrowych lub kluczowych.

Wybierz renomowaną firmę i śpij spokojnie

Jeżeli chcesz bezpiecznie przechowywać broń, kosztowności lub ważne dokumenty, zainwestuj w naprawdę solidny sejf. Wybieraj wyłącznie renomowanych producentów. Sprawdź naszą ofertę, w której znajdziesz profesjonalne modele spełniające normy S1 i S2. Takie skrytki mocno zamontujesz do podłoża, nie będziesz musiał obawiać się, że pożar budynku zniszczy zawartość, a sforsowanie drzwi lub obudowy jest niemal niemożliwe.

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.