Jakie zalety mają meble metalowe?

Najczęściej kojarzą się one z pomieszczeniami użytkowymi w firmach, w zakładach przemysłowych, magazynach, szkołach, szatniach itp. I rzeczywiście jest to ich powszechne zastosowanie, bo meble metalowe świetnie sprawdzają się w miejscach, w których pojawia się wiele osób, gdzie nierzadko panują trudne warunki (wilgoć itp.), a regały narażone są np. na częste uderzenia itd. Zdecydowanie warto zakupić do zakładu pracy właśnie takie modele, zamiast tradycyjnych drewnianych. Zobacz, co zyskasz, kiedy postawisz na metalowe elementy wyposażenia wnętrz.

Wytrzymałość to największy plus

Nie ulega wątpliwości, że największą zaletą inwestowania w wyroby z metalu jest możliwość długotrwałego korzystania z nich, bez utraty ich estetycznego wyglądu oraz funkcjonalności. Wynika to z ich wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Chyba każdy doskonale zna to zjawisko, kiedy drewniane szafki czy regały bardzo łatwo niszczą się w wyniku codziennego użytkowania. Zarysowania, odpryski, pęknięcia, przebarwienia to tylko niektóre kłopoty, z jakimi borykają się ich właściciele.

Z kolei bardzo trudno jest uszkodzić szafy z metalu. Bez celowego działania wydaje się to niemożliwe. Właśnie dlatego stanowią one praktyczną alternatywę dla produktów z desek.

Odporność na szkodliwe czynniki

Nie tylko uszkodzenia mechanicznie nie imają się (tak łatwo) stalowych elementów wyposażenia pomieszczeń, ale również tzw. szkodliwe czynniki otoczenia w większości nie stanowią zagrożenia. Wszystkie metalowe szafki, regały, półki, stoły itp. są odporne na działanie wilgoci, niskich oraz wysokich temperatur, różnego rodzaju promieniowania, smarów, płynów itd.

Ta właściwość zapewnia meblom nie tylko wieloletnią żywotność i funkcjonalność, ale też zwiększa ich zastosowanie. Bez obaw można je ustawiać w strefach, gdzie gromadzi się wilgoć, panują ujemne temperatury czy pojawia się kontakt z innymi czynnikami, które negatywnie oddziaływałyby na drewno.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

Kolejnym plusem umieszczania w pomieszczeniach szaf czy stołów wykonanych z blachy jest przeciwdziałanie zagrożeniu pożarowemu. Metal w przeciwieństwie do naturalnych desek jest materiałem niepalnym, dlatego nie sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia, co spowalnia tempo rozwijania się pożaru, a dzięki temu użytkownicy obiektu mają więcej czasu na ewakuację.

Łatwość utrzymania w czystości

Meble metalowe nie przyciągają tak kurzu i innych zanieczyszczeń, jak ma to miejsce w przypadku drewnianych odpowiedników. Co więcej, czyszczenie brudu jest wyjątkowo łatwe. W większości przypadków wystarczy użyć zwykłej szmatki zwilżonej wodą, by usunąć nalot. Bez obaw można w tym przypadku korzystać także z różnych detergentów, które nie niszczą powierzchni, co ma miejsce przy ich kontakcie z deską. Jest to szczególnie ważne, kiedy w grę wchodzi konieczność zachowania wyjątkowych standardów higienicznych.

Szerokie możliwości wyboru

Klient ma szeroki wybór kolorystyki. W Budo-Ex (https://www.budo-ex.pl/) stosujemy technikę malowania proszkowego, a ta pozostawia dowolność w określeniu barwy. Istotne jest także, że w przypadku mebli metalowych bardzo łatwo zmienić ich wygląd w każdym momencie. Jeśli użytkownik uzna, że chce odnowić wnętrze i wnieść do niego powiew świeżości, może bez trudu przemalować swoje elementy i nadać im nowe życie. Dlatego postawienie na stalowe szafki jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią zmiany i chcą mieć szansę szybkiego przearanżowania pomieszczenia.

Zastosowanie mebli metalowych

Właściwości produktów z metalu wpływają na bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie odnajdą się one w trudnych warunkach zakładów produkcyjnych czy nieogrzewanych magazynów, zdadzą egzamin wszędzie tam, gdzie będą szczególnie narażone na uderzenia (np. wózkiem widłowym) czy kontakt z wilgocią (szatnie basenowe i inne). To także dobry wybór w przypadku wyposażania szpitali, w których pojawia się potrzeba częstej dezynfekcji. Nowoczesny, elegancki design mebli Budo-Ex sprawia, że mogą one być też z powodzeniem stosowane w różnych obiektach i biurach.

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.