Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru wózka warsztatowego?

Jednymi z podstawowych elementów wyposażenia każdego warsztatu są szafki narzędziowe. Odpowiednio zaprojektowane powinny ułatwiać utrzymanie należytego porządku w narzędziach i akcesoriach, zapewniając przy tym wygodny dostęp do nich. W wielu przypadkach ważna jest także mobilność tych mebli. Dlatego idealnym rozwiązaniem są wózki warsztatowe. Jeśli planujesz ich zakup, z artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru. Skorzystaj z podpowiedzi specjalistów firmy Budo-EX – zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto kupić wózki warsztatowe?

W wielu warsztatach, w tym przede wszystkim związanych z motoryzacją, prace często są realizowanie nie tylko przy przeznaczonych do tego stołach. Jeśli szafki na narzędzia znajdują się pod ścianami, oznacza to konieczność ciągłego chodzenia do nich i wyciągania potrzebnych rzeczy. Spowalnia to wykonywanie różnych czynności, a do tego utrudnia utrzymanie należytego porządku. Niedogodności te całkowicie eliminują wózki warsztatowe.

Pełnią funkcję szafek narzędziowych, ale ponieważ są wyposażone w kółka, ich dodatkową zaletą jest mobilność. Można je szybko przetransportować na stanowisko pracy, zyskując wygodny dostęp do całego zestawu narzędzi i różnych akcesoriów serwisowych. Co ważne, ich górna część jest zaprojektowana w taki sposób, aby służyła za mobilny blat. Doskonale nadaje się do tymczasowego składowania np. części lub śrub, a także wykonywania drobnych czynności warsztatowych.

Zakup wózka warsztatowego – na co zwrócić uwagę?

Jeśli jesteś na etapie zakupu wózka warsztatowego, zanim dokonasz ostatecznego wyboru, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Dopasowanie do potrzeb jego wielkości oraz rozkładu i pojemności przegródek na narzędzia to oczywiście podstawa. Jednak oprócz tego koniecznie zwróć uwagę na:

 • solidność wykonania i związane z nią bezpieczeństwo użytkowania,
 • wyposażenie dodatkowe,
 • maksymalne obciążenie poszczególnych szuflad czy szafek.

Solidne wykonanie wózka narzędziowego to podstawa

Solidność wózka narzędziowego ma kluczowe znaczenie nie tylko z punktu widzenia jego żywotności i odporności na obciążenia. Jest ważna przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa korzystania z niego – powinien spełniać rygorystyczne normy BHP. Kupując takie wyposażenie, zwróć szczególną uwagę na:

 • blachę użytą do wykonania konstrukcji – musi to być porządna stal o odpowiedniej sztywności,
 • rodzaj zabezpieczenia antykorozyjnego – dobrej klasy farba,
 • wytrzymałość blatu roboczego,
 • jakość zamontowanych kółek (koniecznie powinny być wyposażone w system do ich blokowania).

Wyposażenie dodatkowe wózków warsztatowych

Aby korzystanie z tego mobilnego mebla było wygodne, istotne jest to, aby miał on odpowiednie elementy wyposażenia dodatkowego. Do najważniejszych należy zaliczyć:

 • łożyskowane prowadnice wysuwanych przegródek,
 • blokady szuflad uniemożliwiające ich przypadkowe otwarcie,
 • skrętne kółka, które pokryte są materiałem odpornym na kontakt z chemią warsztatową,
 • uchwyty do ciągnięcia wózka,
 • wytrzymałe wkładki do przegródek.

Wszystkie te elementy znajdziesz w mobilnych meblach warsztatowych dostępnych w ofercie Budo-EX – już teraz poznaj nasze modele!

Maksymalne obciążenie wózka warsztatowego

Producenci wózków warsztatowych w specyfikacji technicznej poszczególnych modeli podają informacje o maksymalnym obciążeniu. Jest ono określane oddzielnie dla każdej szuflady lub szafki. Koniecznie zwróć uwagę na te parametry i dobierz mebel pod kątem tego, jakiego rodzaju narzędzia oraz akcesoria chcesz w nim przechowywać.

Najlepsze wózki warsztatowe znajdziesz w ofercie Budo-EX!

Inwestując w mobilne wózki narzędziowe, zwiększysz efektywność pracy w warsztacie i ułatwisz pracownikom utrzymanie porządku. Do tego narzędzia będą przechowywane w odpowiednich warunkach, co przyczyni się do wydłużenia ich żywotności. Jeśli szukasz najwyższej jakości mebli tego typu, które jednocześnie mają przystępną cenę, zapoznaj się z ofertą firmy Budo-EX. Mamy wiele modeli tego wyposażenia warsztatowego i z przyjemnością pomożemy w jego wyborze – zapraszamy do kontaktu!

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.