Meble metalowe – zalety i zastosowanie

W poszukiwaniu odpowiednich mebli do biura czy firmy warto zastanowić się nad tymi wykonanymi z metalu. Tego typu produkty występują w wielu wydaniach, dlatego można je wykorzystać w różnego rodzaju pomieszczeniach. Inwestycja w produkty metalowe to doskonały pomysł bez względu na branżę.

Zalety mebli metalowych

W przeciwieństwie do popularnych obecnie mebli wykonanych z płyt MDF te metalowe mają znacznie trwalszą konstrukcję. W całości wykonane są bowiem z dobrych gatunkowo blach stalowych, które pokryte są proszkowo farbą o różnych odcieniach. Dzięki temu całość szafki jest jednolita, a przez to o wiele mniej podatna na korozje czy zniszczenie. Z tego samego powodu szafy z metalu mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach wyróżniających się dużą wilgotnością powietrza. Powłoka farby pokrywająca produkt tworzy na nim jednolitą skorupę, która dodatkowo prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Biorąc pod uwagę te wszystkie parametry, również cena szaf tego typu zaskakuje pozytywnie.

Placówki edukacyjne

Obecnie meble z metalu mają powszechne zastosowanie w placówkach edukacyjnych. Występują tam w postaci szaf szatniowych, w których dzieci oraz młodzież przechowują swoje książki oraz inne przedmioty. W placówkach edukacyjnych znajdzie też zastosowanie szafa gospodarcza, która służy do bezpiecznego przechowywania wszystkich środków czystości w jednym miejscu. Taki mebel z pewnością przyda się ekipie sprzątającej czy woźnemu. W nowoczesnej szkole powinny się też znaleźć szafy na laptopy, które pozwolą uczniom przechowywać swój sprzęt komputerowy w bezpiecznym miejscu.

Pomieszczenie pracownicze

W przypadku, kiedy w firmie pracownicy mają obowiązek zmieniać odzież na roboczą, szafy metalowe będą niezbędnym elementem wyposażenia. Dostępne są w wielu ciekawych odsłonach, które różnią się między sobą rozmiarem oraz liczbą półek wewnątrz. W przypadku większych pomieszczeń warto zainwestować w szafki ubraniowe BHP, które będą niezbędne w każdej szatni. Można w nich bezpiecznie przechowywać ubrania, każda szafka zaopatrzona jest w kłódkę z kluczykiem. Na zapleczu socjalnym również będzie niezbędna szafa gospodarcza, dzięki której toksyczne środki chemiczne będą odseparowane w bezpiecznym miejscu.

Ciekawy wystrój biura

Mimo, że produkty wykonane z blach stalowych kojarzą się głównie z szatnią czy pomieszczeniem gospodarczym, to mogą też stanowić ciekawy element wykończenia biura. Przede wszystkim będą one niezastąpione jako miejsce do przechowywania ważnych dokumentów i akt. W tym celu można zaopatrzyć się w szafy aktowe, które doskonale chronią zawarte w nich dokumenty przed kurzem, wilgocią i niepowołanymi osobami. W bardzo obleganym sekretariacie warto zainwestować w mebel do sortowania korespondencji i dokumentów, zaopatrzony w wygodny blat, który można bez problemu schować. Poza tym na firmowym open space zamiast tradycyjnych biurek z płyt drewnianych można zainwestować również w meble metalowe. Dostępne są one w wielu opcjach kolorystycznych, dlatego z pewnością ich design przełamie biurową rutynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.