Metalowe szafy w pomieszczeniu socjalnym

Przepisy prawa pracy nakładają na pracodawcę obowiązek zapewniania pracownikom pomieszczenia socjalnego. To miejsce, w którym ważną rolę odgrywa wyposażenie. Bez względu na to, czy jest to zakład budowlany, szkoła, klub sportowy lub jakikolwiek inny obiekt, jest to pomieszczenie, gdzie pracownik m.in. może swobodnie zmienić odzież – jeśli wymaga tego charakter pracy. Jednymi z podstawowych elementów są szafki socjalne i szafy BHP. Pozwalają one m.in. zachować porządek i chronią rzeczy pracownika przed kradzieżą. Cechuje je przy tym solidna konstrukcja, dzięki czemu z powodzeniem można korzystać z tego mebla przez wiele lat.

Szafki socjalne

W szafkach socjalnych pracownik może przechowywać różne przedmioty – prywatne i wykorzystywane w celach służbowych. Wykonywane są najczęściej ze stali, która jest tworzywem zabezpieczającym przed korozją, odpornym na mechaniczne uszkodzenia i najtrwalszym. Są także odpowiednio zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Biorąc pod uwagę, jak szeroka jest aktualnie oferta tego typu wyposażenia, z łatwością można dopasować model szafki na klucze metalowe do każdego pomieszczenia socjalnego zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

Osobista szafka ubraniowa BHP

Kolejnym przedmiotem, jaki przyda się w tym miejscu, jest szafka ubraniowa BHP. To przedmiot, który można dopasować pod wymagania danego pracodawcy. Są bowiem firmy, których pracownicy zmieniają swój strój na potrzeby wykonywanych obowiązków. Wówczas niezwykle wygodną opcją jest szafa ubraniowa ze specjalnym podziałem na przechowywanie w osobnych skrytkach brudnej i czystej odzieży roboczej. Do dyspozycji mogą mieć np. plastikowy drążek, wieszaki ubraniowe, haczyk na ręcznik i lusterko. W zależności od zapotrzebowania do pomieszczenia socjalnego można wstawić np. szafę ubraniową jednodrzwiową przeznaczoną dla jednej osoby, szafkę ubraniową dwudzielną, z której korzystać może już dwóch pracowników, a każdy z nich będzie miał swój odrębny klucz. Do wyboru są także trójkomorowe i czterokomorowe, które z kolei idealnie będą nadawać się do miejsc, w których wymagana jest optymalizacja przestrzeni. Każda komora jest tak samo wyposażona i ma również osobny klucz dostępu. Centralny zamek zamontowany jest w ramie.

W szafach ubraniowych metalowych znajdują się także samoprzylepne wizytowniki z plastiku, identyfikujące rzeczy danego pracownika.

W kształcie „L” i skrytkowe

Innym rodzajem szafki ubraniowej metalowej może być ta, która ma komory w kształcie litery „L”. To kolejny wariant, jaki najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach socjalnych o niewielkim metrażu. Można zdecydować się na szafkę ubraniową jednodrzwiową lub szafkę ubraniową dwudzielną. W tylnej ścianie znajdują się otwory wentylacyjne, dzięki którym możliwa jest prawidłowa cyrkulacja powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.