Na co zwrócić uwagę przy zakupie wieszaków do szatni?

W budynkach, w których pojawia się duża liczba osób, konieczne jest stworzenie strefy, gdzie będzie można przechowywać ubrania. Dotyczy to m.in. kin, teatrów, szpitali, szkół, urzędów, basenów, obiektów sportowych i wielu innych miejsc, gdzie powinna znaleźć się szatnia. W niej z kolei trzeba zamontować wieszaki. Jak je wybrać, by na długo zapewniły funkcjonalność i żeby kurtki z nich nie spadały? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Dlaczego wybór wieszaków ma znaczenie?

Wiele osób kojarzy pomieszczenia do przechowywania odzieży wyłącznie z aspektami praktycznymi, zapominając o tym, że odpowiednio zaaranżowane, mogą pełnić funkcję estetyczną. Nie ulega wątpliwości, że klienci w dużym stopniu wyrabiają sobie opinię o firmach na podstawie tego, co zobaczą. Bodźce wzrokowe wpływają na pierwsze wrażenie, dlatego warto zadbać o to, by szatnia była uporządkowana i prezentowała się schludnie.

Właśnie z tego powodu należy wybrać dobre wieszaki, które umożliwią zapanowanie nad zawieszonymi kurtkami, pomogą utrzymać ład, a ubrania nie będą z nich spadały, bo to zawsze wywołuje negatywne skojarzenia w oczach gości czy klientów. Zatem równie ważne są aspekty funkcjonalne i estetyczne.

Dobierz rozwiązanie do rodzaju pomieszczenia

Na początku należy zastanowić się nad warunkami przestrzennymi, jakie stwarza dane pomieszczenie, do którego musisz kupić wieszaki. W niektórych przypadkach tradycyjne haczyki nie będą najlepszym rozwiązaniem. Czym je zatem zastąpić? Świetnie sprawdzą się metalowe szafki na odzież, w których znajdują się półki, a także elementy umożliwiające zawieszenie okryć wierzchnich. Dlaczego właśnie takie meble warto wybrać?

Przede wszystkim prezentują się one estetycznie i pozwalają dyskretnie przechowywać odzież, a dzięki temu w otoczeniu łatwiej osiągnąć wizualny efekt porządku. Kurtki, które wiszą ściśle koło siebie, nie wyglądają zbyt dobrze. Dlatego solidna, metalowa szafka na ubrania jest często lepszym rozwiązaniem od haczyków naściennych.

Jej kolejnym plusem jest także możliwość zamknięcia drzwiczek i bezpiecznego przechowywania cennych przedmiotów prywatnych. Nie w każdej sytuacji jednak można pozwolić sobie na taki wybór. Kiedy zatem postawić na meble, zamiast wieszaków?

Szafy zamiast wieszaków – gdzie je umieścić?

Jest to wspaniałe rozwiązanie w przypadku pomieszczeń stosunkowo niedużych, w których zachowanie ładu i estetyki jest szczególnie ważne. Zdecyduj się na nie, kiedy planujesz stworzyć szatnię dla swoich pracowników. Często meble takie stawiane są również na pływalniach i w obiektach sportowych (sale gimnastyczne), gdzie budują profesjonalny wizerunek firmy. Szafki to najlepszy wybór do miejsc niemasowych.

W budynkach, gdzie przewija się olbrzymia liczba osób i zachodzi potrzeba, by szatniarz szybko podawał kurtki, lepiej zastosować tradycyjne wieszaki. Dlaczego? Pracownik nie będzie tracił czasu na dodatkowe otwieranie i zamykanie drzwi, więc będzie działał szybciej. Oczywiście chodzi też o dużo niższą cenę.

Jakie wieszaki?

Do wyboru są dwa rodzaje wieszaków. Są to modele:

  • wolnostojące,
  • ścienne.

Te pierwsze są idealne do takich stref jak szatnie w szpitalach, kinach czy teatrach. Umożliwiają dowolne ustawienie i tworzenie ciągów komunikacyjnych wedle potrzeb. Kurtki zwisają na nich swobodnie, nie ocierają się o ścianę, a zatem się nie brudzą. Modele przeznaczone do montażu do powierzchni płaskiej sprawdzą się z kolei w przebieralniach dla uczniów szkół.

Bardzo ważna jest jakość wykonania, bo wiele ubrań dość dużo waży. Dlatego wybieraj modele o solidnej ramie. Dzięki temu wieszak nie będzie się wywracał. W przypadku obu wariantów (stojące i ścienne) istotne jest by, haczyki były zawinięte do góry. Nie kupuj wersji z poziomą wypustką. Są one niefunkcjonalne. Bardzo często odzież się z nich zsuwa.

Nie wiesz co wybrać? Skorzystaj z porady fachowców

Jeżeli nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować lub poszukujesz wysokiej jakości szafek na ubrania, skontaktuj się ze specjalistami z Budo-EX. Nasi pracownicy udzielą Ci cennych wskazówek, a także zaproponują konkretne wyroby, które wytwarzane są z wytrzymałego metalu. Dzięki temu zyskasz meble do szatni, które nie tylko będą funkcjonalne, ale też trwałe. Można z nich korzystać przez lata.

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.