RODO – jak wybrać szafę na dokumenty?

Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO) sprawiło, że wiele firm i przedsiębiorstw musiało wprowadzić istotne zmiany dotyczące cyfryzacji oraz przechowywania i niszczenia ważnych dokumentów papierowych. Chociaż RODO nie wskazuje konkretnie jakich szaf należy używać, zwraca uwagę na to, iż powinny być prawidłowo zabezpieczone, adekwatnie do wartości danych i ewentualnych zagrożeń.

Zastanawiasz się, jak powinny być skonstruowane szafy na dokumenty? Jakie produkty wybrać, by spełniły swoje podstawowe funkcje? Przeczytaj poniższy artykuł i spraw, że przechowywanie dokumentów będzie proste.

Miejsca przechowywania dokumentów

Każdej firmie, biurze, szkole, czy przedsiębiorstwie niezbędne są szafy na dokumenty. Odpowiednio dobrane, są niezawodnym elementem przetrzymywania teczek, akt, materiałów zawierających dane osobowe pracowników, uczniów, czy klientów. Najczęściej wybierane do instytucji publicznych, biur i archiwów szafy można podzielić na trzy klasy:

  • 1. Klasa A, w której mieszczą się dokumenty niejawne mające klauzulę „poufne”;
  • 2. Klasa B, do której należą dokumenty niejawne z klauzulą „tajne”;
  • 3. Klasa C, zawierająca dokumenty niejawne z klauzulą „ściśle tajne”.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, oferujemy między innymi szafy pancerne i aktowe, których zakup należy dobrać do rodzaju działalności. Wybierając najlepszy model, należy zwrócić uwagę na:

  • materiał i wykonanie. Polecamy wysokiej jakości, funkcjonalne produkty metalowe;
  • trwałe zamknięcie, które uniemożliwi dostęp osobom trzecim;
  • wielkość pomieszczenia i ilość dokumentów do przechowywania;
  • możliwość łatwej segregacji i szybkiego odnalezienia danego dokumentu.

Szafy aktowe

Ogromną popularnością cieszą się zamykane szafy aktowe. Gwarantują estetyczne i wygodne przechowywanie dokumentów w każdych warunkach. Odporne na zabrudzenia oraz zarysowania, nie stanowią problemów z utrzymaniem ich w czystości. Kupując w naszym sklepie, masz pewność, że otrzymasz produkt wykonany solidnie i z dbałością o każdy, najmniejszy szczegół. Szafy aktowe są idealnym rozwiązaniem do archiwów, biur, czy instytucji publicznych. Trwałe zamknięcie uniemożliwia dostęp osobom trzecim. Wbudowany zamek trzypunktowy utrudnia włamanie się do wnętrza.

Typowy model szaf aktowych ma wiele półek, których wysokość pozwala na przechowywanie segregatorów i teczek A4. Ponadto, proponujemy modele z szufladami, w różnych formatach i kolorach. Oferujemy szafki z drzwiami przesuwnymi, żaluzjowymi lub chowanymi do środka. Każdy Klient dokonujący zakupu w naszym sklepie może wybrać ogólnodostępny model lub zdecydować się na spersonalizowany produkt, konkretnie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Ilość półek, szuflad, kolor, czy inne detale zależą tylko od Ciebie.

Szafy kartotekowe

Innym rozwiązaniem, które możesz wybrać do szpitali, przychodni, czy biur, są szafy kartotekowe. Dzięki swojej funkcjonalności i uniwersalności są idealne do przechowywania kartotek pacjentów, kart adresowych, osobowych, ewidencyjnych czy akt osobowych. Możesz wybierać modele z dowolną ilością szuflad, które mają możliwość pełnego wysuwu. Metalowa szafka charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i trwałością. Jest zamykana na zamek centralny, blokujący jednocześnie wszystkie szuflady.

Trwałe meble metalowe najwyższej jakości

Jeśli masz w planach zakup szafy pancernej, czy aktowej, zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Możesz wybierać spośród wielu gotowych propozycji lub zdecydować się na spersonalizowany model. Jeśli szukasz metalowych szaf biurowych, które charakteryzuje trwałość i wysoka jakość wykonania, świetnie trafiłeś. Nasze produkty perfekcyjnie spełniają swoje podstawowe funkcje oraz wyróżniają się atrakcyjnym designem. Pasują do różnego typu pomieszczeń i są odporne na zabrudzenia. Uniwersalność artykułów sprawia, że można przechowywać w nich wszystkie najważniejsze dokumenty. Zaufało nam już wiele biur, szkół, przychodni, instytucji publicznych oraz przedsiębiorstw. Skontaktuj się z nami (https://www.budo-ex.pl/kontakt/) i spraw, że od dziś przechowywanie dokumentów będzie niezwykle proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.