Szafki BHP: Które drzwi lepsze? Standardowe czy „L”-kształtne?

Aranżując pokój socjalny, należy zastanowić się, jakie szafki zamówić – z drzwiami standardowymi czy „L”-kształtnymi? Wybór wcale nie jest taki oczywisty i zależy od kilku czynników. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę: powierzchnię pomieszczenia, rodzaj prowadzonej działalności, a nawet preferencje pracowników. Niemniej jednak pamiętaj, aby kupować meble pochodzące od sprawdzonych dostawców, solidne i wykonane z odpowiedniej jakości materiałów. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć na ten temat.

Jakie szafki BHP wybrać?

Metalowe szafki BHP zapewniają funkcjonalność oraz estetykę pomieszczeń socjalnych w zakładach pracy, a także placówkach oświatowych, instytucjach publicznych czy klubach sportowych. Podczas urządzania wnętrz należy uwzględnić rodzaj prowadzonej działalności, a także zróżnicowane wymagania i potrzeby użytkowników. Meble na ubrania muszą być również ergonomiczne i podnosić standard miejsca pracy lub nauki. Zwróć też uwagę na jakość wykonania. Regały powinny mieć metalową konstrukcję, najlepiej z blachy ocynkowanej lub malowanej proszkowo. Spośród szerokiego asortymentu produktów możesz wybrać m.in. szafki z drzwiami:

  • standardowymi,
  • „L”-kształtnymi.

Szafki „L”-kształtne

Szafki ubraniowe typu „L” umożliwiają efektywne wykorzystanie pomieszczeń socjalnych, ponieważ pozwalają na zmieszczenie dwukrotnie większej liczby przedziałów na odzież w porównaniu z tradycyjnymi meblami. Jest to praktyczne oraz ekonomiczne rozwiązanie. Mają bardzo szerokie zastosowanie i można je spotkać w wielu miejscach. Polecane są w szczególności w tych wnętrzach, które mają mocno ograniczoną powierzchnię.

Szafki standardowe

Z kolei szafy BHP standardowe mają zwykłe, prostokątne drzwi i przestronne wnętrze. Dzięki temu są praktyczne oraz pojemne. Najczęściej posiadają drążek, boczne wieszaki, lusterko oraz dodatkową półkę, na której można położyć drobne rzeczy osobiste lub inne przedmioty. Ze względu na swoje rozmiary sprawdzą się w dużych oraz średnich pomieszczeniach.

Co wybrać?

Które zatem szafki BHP będą lepsze? To zależy przede wszystkim od Twoich preferencji, dostępnego budżetu, a także oczekiwań pracowników lub innych osób. Jeśli masz do dyspozycji bardzo ograniczoną powierzchnię, prawdopodobnie rozsądniejszym rozwiązaniem będą meble z drzwiami w kształcie litery „L”. Musisz mieć natomiast na uwadze, że są one mniej pojemne niż tradycyjne, a więc nie w każdym pomieszczeniu socjalnym lub przebieralni się sprawdzą. Z kolei zwykłe szafy BHP są wygodne w użytkowaniu, ale zajmują stosunkowo dużo miejsca. Czasami warto również spytać samych zainteresowanych: załogę zakładu pracy, uczniów lub sportowców, które rozwiązanie preferują.

Szafki na specjalne zamówienie

Producenci oferują różne rodzaje szafek BHP. Możesz wybrać nie tylko kształt, ale również rozmiar, kolor oraz liczbę komór. Zwróć też uwagę na opcje dodatkowe. Być może będziesz potrzebował dodatkowych otworów wentylacyjnych lub specjalnych elektronicznych zamków, wyposażonych w czipy RFID oraz otwieranych przy pomocy karty z czytnikiem. Ponadto metalowe meble mogą służyć nie tylko do przechowywania odzieży, ale również innych artykułów, np. narzędzi, wiader oraz szczotek. Zdają sobie z tego sprawę producenci, oferując dedykowane rozwiązania. Dzięki temu pomieszczenie socjalne lub szatnia są funkcjonalne i bez problemu można w nich utrzymać porządek.

Sprawdzony dostawca

Jako renomowany dostawca mebli socjalnych oferujemy szafki BHP (https://www.budo-ex.pl/szafy-metalowe/szafy-bhp/) w różnych kształtach oraz rozmiarach. Jeśli potrzebujesz indywidualnego rozwiązania, skontaktuj się z nami jeszcze dziś. W sprzedaży posiadamy metalowe regały, które sami produkujemy. Dlatego możemy Ci zaproponować zarówno szafy tradycyjne, jak i „L”-kształtne wykonane z wysokiej jakości materiałów. Umożliwiają one przechowywanie ubrań, podstawowych narzędzi czy akcesoriów do sprzątania. Mając szeroki wachlarz produktów, oferujemy różne rozwiązania, także bardzo nietypowe. Posiadamy na przykład meble wyposażone w dodatkową przegrodę na odzież czystą i brudną.

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.