Szafki narzędziowe w palecie RAL, czyli o designie w warsztacie

Praktycznie w każdym warsztacie oraz firmie produkcyjnej znajdują się szafki narzędziowe. Służą one do bezpiecznego przechowywania oraz wygodnego korzystania ze sprzętu, przyborów oraz akcesoriów. Biorąc pod uwagę ich przeznaczenie, powinny być wykonane z solidnych materiałów, odpornych na uderzenia i działanie środków chemicznych. Ważny jest również wygląd mebli, które nie muszą być wcale szare i nudne. Możesz zamówić regały w dowolnym kolorze i sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej nowoczesne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o designie w warsztacie.

W warsztacie też liczy się design!

Warsztat motoryzacyjny lub przemysłowy kojarzony jest głównie z narzędziami, smarami, olejami i dosyć surowym stylem. Jednak przy niewielkim nakładzie finansowym można odmienić jego wygląd. Żywe kolory szafek oraz ścian sprawią, że miejsce to będzie miało przyjemniejszą i ciekawszą stylistykę. To ważne, ponieważ warunki, w jakich wykonywana jest praca, wpływają na jej wydajność oraz jakość.

Pamiętaj jednak, żeby wszystko dokładanie zaplanować. Szafki narzędziowe powinny być ustawione w takim miejscu, aby był do nich łatwy dostęp i bez problemu otwierały się drzwiczki. Musisz również zagospodarować miejsce na stół montażowy, kosz czy wieszaki. Po ustawieniu mebli zostanie pewnie sporo wolnego miejsca na ścianach. Możesz je pomalować farbą lateksową oraz dodatkowo umieścić tapety z ciekawymi motywami. Dekoracyjna okleina nada indywidualny charakter pomieszczeniu oraz pozwoli na zamaskowanie ewentualnych jego mankamentów.

Czym jest malowanie proszkowe?

Przy zamawianiu mebli warsztatowych zwróć uwagę na sposób ich wykończenia. Przeważnie szafki narzędziowe są malowane proszkowo na wybrany przez klienta kolor. Tylko taka forma barwienia jest w pełni skuteczna i sprawia, że regały nie blakną nawet po wielu latach od zakupu wyposażenia.

Malowanie proszkowe ma mnóstwo zalet. Pozwala na ukrycie niedokładności obróbki mechanicznej oraz zabezpieczenie antykorozyjne materiałów. Polega ono na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię metalu. Uzyskana powłoka, która utrzymuje się dzięki siłom elektrostatycznym, jest bardzo trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Stosuje się dwie podstawowe techniki elektryzacji:

  • natrysk elektrostatyczny,
  • natrysk elektrokinetyczny.

Co to jest paleta RAL?

Oferowane przez naszą firmę szafki narzędziowe mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL, która służy do określania i oznaczania barw. Powstała, aby ujednolicić opis stosowanych barwników w handlu i przemyśle. Dzięki niej można oznaczyć farby do różnego rodzaju powierzchni. Podstawowa paleta – RAL Classic – obejmuje 215 kolorów. Ułatwia klientom wybranie barwy szafek oraz porozumienie się w tej sprawie ze sprzedawcą.

Przykładowe realizacje

Szafki metalowe służą do przechowywania różnego rodzaju przyborów, dlatego muszą być pod tym kątem zaprojektowane oraz wykonane z solidnych materiałów. Nasze meble wyposażone zostały w szuflady lub półki, pozwalające na wygodne korzystanie i umieszczenie w nich rozmaitych kluczy, śrubokrętów, akcesoriów oraz narzędzi. Są one nie tylko trwałe, odporne uszkodzenia, działanie środków chemicznych czy wilgoci, ale również mają bardzo ładny wygląd. Oferujemy regały o różnorodnym układzie wnętrza, wielkości oraz kolorach, dlatego bez problemu można je dostosować do konkretnego stanowiska pracy oraz wymagań klienta. W sprzedaży znajdują się m.in. szafy metalowe narzędziowe:

Postaw na jakość oraz design

Zamawiając szafki warsztatowe, zwróć uwagę nie tylko na jakość wykonania czy ergonomię, ale również ich wygląd. W naszej firmie możesz kupić meble o różnych wymiarach, z szufladami lub półkami, które idealnie nadają się do przechowywania narzędzi. Ponadto są one malowane proszkowo na wybrany przez klienta kolor z palety RAL. Dzięki temu bez trudu dopasujesz je do wyglądu swojego warsztatu lub innego pomieszczenia technicznego. Skontaktuj się z nami w celu poznania szczegółów oferty. Wykwalifikowani pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i udzielą niezbędnych wskazówek.

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.