Szafy pancerne na dokumenty – postaw na bezpieczeństwo!

Metalowe szafy pancerne na dokumenty służą do przechowywania akt o dużej wartości. Produkty te powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz wyposażone w specjalny zamek, chroniący skrytkę przed włamaniem. W sprzedaży dostępne są sejfy na dokumenty, które różnią się miedzy sobą rozmiarami, klasą bezpieczeństwa oraz rodzajem zastosowanych do ich produkcji tworzyw. Z dalszej części artykułu dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w szafy pancerne i jaki model wybrać. Sprawdź koniecznie!

Jakie korzyści niesie zakup szafy pancernej?

W przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych gromadzonych jest bardzo wiele dokumentów, które zgodnie z prawem powinny być przechowywane w specjalnie do tego celu przeznaczonej szafie. Kradzież lub wyciek wrażliwych danych mogłyby bowiem narazić podmiot nie tylko na straty wizerunkowe, ale również spowodować utratę klientów, a tym samym przyczynić się do dużego spadku sprzedaży. Przepisy RODO nakładają na właściciela firmy oraz osobę odpowiedzialną za ochronę danych osobowych obowiązki związane z bezpiecznym przechowywaniem dokumentów.
Dlatego warto składować istotne materiały w szafie pancernej, która chroni wartościowe akta przed zniszczeniem oraz kradzieżą. Jej zakup niesie też szereg innych korzyści, w tym m.in.:

  • zmniejsza ryzyko utraty dobrego wizerunku,
  • porządkuje akta pracownicze, umowy oraz inne ważne zbiory,
  • pozwala uniknąć kar za nieprawidłowe przechowywanie dokumentów.

Rodzaje szaf pancernych

Dostępne na rynku szafy na dokumenty można podzielić na:

  • bezklasowe,
  • w klasie bezpieczeństwa A, B i C,
  • w klasie bezpieczeństwa 0, 1, 2.

Meble bezklasowe spełniają podstawowe wymagania asekuracji i mogą być w nich przechowywane różnego rodzaju dokumenty. Natomiast szafy oznaczone klasą bezpieczeństwa „A” służą już do gromadzenia zbiorów z klauzulą „poufne”. Tego rodzaju sejfy muszą być wykonane z określonej grubości blachy i posiadać system ryglujący drzwi.

Z kolei klasa  bezpieczeństwa „B” oznacza, że w szafie może być składowana dokumentacja niejawna z klauzulą „tajne”. Ten typ mebli posiada dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem w postaci bardziej zaawansowanego zamku i systemu ryglowania. Ponadto korpus oraz drzwiczki zostały wykonane z grubszej i trwalszej blachy.

Najwyższą klasę bezpieczeństwa – „C” mają meble służące do przechowywania dokumentów ściśle tajnych. Dwupłaszczowa konstrukcja szafy pancernej, system ryglowania oraz odporny na przewiercenia zamek znakomicie chronią zgromadzone zasoby przed kradzieżą lub aktem wandalizmu.

Liczby – 0, 1, 2 oznaczają regały o podwyższonej wytrzymałości, w których oprócz niejawnych dokumentów (poufnych, tajnych lub ściśle tajnych) można również przechowywać broń i amunicję. Szafy te wykonane są z grubej blachy oraz posiadają zabezpieczenia zgodne z europejskimi normami.

Jaką szafę pancerną wybrać?

Regał pancerny na dokumenty powinien spełniać przynajmniej minimalne wymagania określone przez ustawodawcę. Oczywiście, im szafa będzie miała więcej zabezpieczeń, tym lepiej. Z pewnością na ochronie przed kradzieżą i poufności danych nie warto oszczędzać. Szczególnie gdy dotyczy to ważnych dla firmy dokumentów, takich jak: patenty, umowy handlowe, polityka cenowa itp. Przy zakupie sejfu warto też zwrócić uwagę na takie czynniki jak: grubość blachy, wyposażanie dodatkowe, systemy mocowania oraz rodzaj zamka.
Wysokiej klasy sejfy na dokumenty

Jeśli szukasz nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań w dziedzinie przechowywania i archiwizacji dokumentów, koniecznie skorzystaj z naszej oferty! Jesteśmy producentem wysokiej klasy szaf pancernych. Dlatego możemy Ci zaproponować szeroki wybór sejfów wykonanych zgodnie z obowiązującymi polskimi i europejskimi normami. Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i mogą być w nich przechowywane dokumenty niejawne. Oferujemy też bogate wyposażenie dodatkowe – zamki szyfrowane lub elektroniczne, a także schowki i półki. Z naszymi szafami pancernymi skutecznie zabezpieczysz swoje archiwum!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.