Wieszaki do szatni – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

W instytucjach publicznych, placówkach oświatowych i ośrodkach sportowych, gdzie gromadzi się wiele osób, potrzebne są wieszaki na ubrania. Tego typu konstrukcje muszą być wykonane z solidnych materiałów, aby mogły wytrzymać duże obciążenia. Przed ich zakupem zwróć także uwagę na inne istotne parametry, aby wieszak szatniowy w jak największym stopniu odpowiadał Twoim potrzebom. Zapoznaj się z treścią artykułu i dowiedz się więcej na ten temat!

W jakich miejscach znajdują się wieszaki na ubrania?

Praktycznie w każdym budynku – kinie, teatrze, szkole, zakładzie produkcyjnym – gdzie można spotkać duże skupiska osób, znajdą zastosowanie wieszaki na ubrania. Umożliwiają one pozostawienie wierzchniej odzieży w specjalnie do tego wyznaczonej strefie. Konstrukcja stelaży musi zatem zapewniać łatwe i szybkie zahaczanie oraz zdejmowanie garderoby.

Wolnostojące wieszaki na ubrania

Wieszaki na ubrania różnią się budową oraz wielkością. W zależności od tego, czego oczekujesz, wybierz odpowiednią konstrukcję, która będzie pasowała do Twojej szatni lub garderoby pracowniczej, w której przechowywana jest odzież.

Najbardziej praktyczne i uniwersalne są wolnostojące stelaże, które możesz umieścić gdziekolwiek. Nie ma więc znaczenia, czy wieszak postawisz pod ścianą, czy na środku szatni, ponieważ stabilna konstrukcja nie potrzebuje podparcia ani mocowania. Dzięki temu w optymalny sposób wykorzystasz przestrzeń, pozostawiając jedynie miejsce na ciągi komunikacyjne.

Przy wyborze wieszaków szatniowych należy kierować się przede wszystkim standardem wykonania, a nie najniższą ceną. Zwłaszcza w dużych, publicznych szatniach konieczne jest zastosowanie sprawdzonych rozwiązań. Szczególnie polecamy konstrukcje z miejscem do siedzenia oraz podparciem, które dodatkowo stabilizują stelaż i zapewniają większy komfort podczas korzystania z pomieszczenia do przebierania.

Dlaczego warto wybrać metalowe wieszaki?

Decydując się na konkretne rozwiązanie, zwróć również uwagę na materiał, z którego zostały zrobione wieszaki. Pamiętaj, że stelaże, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, muszą często wytrzymać duże obciążenia. Dlatego wybierz produkty stworzone z wysokiej jakości metalu. Będziesz mieć wówczas pewność, że konstrukcja jest stabilna i nie złamie się nawet pod sporym naporem. Stal w przeciwieństwie do drewna jest długowieczna, odporna na działanie wilgoci oraz uderzenia.

Produkty z certyfikatem

Jako renomowany producent oferujemy metalowe wieszaki szatniowe, które wyposażone są w drewniane siedziska oraz oparcia. Nasze konstrukcje umożliwiają wygodne przebieranie się i pozostawienie odzieży w bezpiecznym miejscu. W sprzedaży posiadamy stelaże:

  • jednostronne,
  • dwustronne.

Wszystkie produkty mają niezbędne certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo oraz odporność na uszkodzenia. Z powodzeniem są więc stosowane w instytucjach publicznych, placówkach oświatowych oraz szkołach. Mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Proponowane wieszaki w standardzie wykonane są z profili stalowych, malowanych proszkowo jasnoszarą farbą RAL 7035, która  skutecznie chroni stelaż przed korozją i działaniem soli, co jest szczególnie istotne w okresie zimowym. Natomiast elementy drewniane, stworzone są z listew pokrytych bezbarwnym lakierem. Dzięki temu konstrukcja jest odporna na intensywne użytkowanie i zachowuje świetny wygląd przez wiele lat. Dodatkowo stelaż posiada stopki z tworzyw sztucznych, które zabezpieczają podłogę przed porysowaniem.

Postaw na sprawdzonego dostawcę!

Jeżeli zarządzasz placówką oświatową, urzędem lub jesteś dyrektorem firmy i szukasz wieszaków do szatni, wybierz naszą ofertę! Sprzedajemy wyłącznie wysokiej jakości konstrukcje, które umożliwiają bezpieczne i wygodne przechowywanie odzieży. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, dlatego oprócz typowych produktów z katalogu, możemy wykonać stelaże na specjalne zamówienie – na podstawie podanych przez Ciebie parametrów. Nie czekaj więc i skontaktuj się z nami!

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.