Wybierz odpowiednie metalowe meble do magazynu

Przechowywanie dużej ilości towarów musi być odpowiednio zaplanowane, nie tylko ze względów praktycznych, ale też dla bezpieczeństwa osób pracujących w magazynie. Doskonałym rozwiązaniem mogą się okazać meble metalowe dostępne w wielu ciekawych wariantach. Przydatne będą zarówno regały do ustawiania towarów, jak też zamykane szafy gospodarcze, BHP czy przesuwane.

Wygodne regały metalowe

Obecnie w większości magazynów wykorzystywane są regały metalowe – są wybierane ze względu na wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu w czystości tego tworzywa. Mebel tego rodzaju dostępny jest w różnych wymiarach, dlatego można go łatwo dopasować do wielkości magazynowanych towarów. W przypadku produktów o mniejszych gabarytach warto wykorzystać prosty regał z plastikowymi stopkami, które chronią podłogę przed zniszczeniem. Każda półka może wytrzymać obciążenie rzędu 200 kilogramów, dlatego model nada się do magazynowania ciężkich towarów. Na potrzeby niewielkiego magazynu można wykorzystać mniejszy mebel z trzema półkami. Regał będzie odpowiedni do przechowywania lżejszych produktów, np. artykułów spożywczych. Idealnie sprawdzi się też w przydomowym warsztacie. Producenci mebli metalowych pamiętają również o osobach handlujących książkami. Do ich magazynowania można wykorzystać specjalny  regał biblioteczny, którego konstrukcja utrzymuje książki w odpowiedniej pozycji.

Uniwersalne szafy przesuwane

Nie tylko towary przeznaczone na sprzedaż są magazynowane. Wiele firm i instytucji jest również zobligowanych do przechowywania dokumentacji dotyczącej ich działalności. Niestety, nadal dużą część akt tego typu ma formę papierową, dlatego archiwum zajmuje dużo miejsca. Na taką ewentualność doskonale sprawdzi się szafa przesuwana, dzięki której można znacznie ograniczyć przestrzeń zajmowaną przez archiwum oraz zachować w nim idealny porządek. Dużą zaletą regału przesuwanego jest wykorzystanie w nim napędu mechanicznego, za pomocą którego można przesuwać mebel w obie strony, łatwo docierając do potrzebnych dokumentów. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest ochrona zgromadzonych akt przed kurzem, co jest szczególnie istotne w przypadku starszej dokumentacji.

Pojemne meble gospodarcze i BHP

Jednak urządzając magazyn, należy uwzględnić nie tylko meble do przechowywania towarów, ale też gospodarcze, które są niezastąpione w każdym miejscu pracy. W tym wypadku sprawdzi się szafa metalowa z półkami, w której można przechowywać środki czystości czy wiadro z mopem. Produkt zabezpieczony jest zamkiem cylindrycznym, zamontowano w nim także otwory wentylacyjne, które umożliwiają cyrkulację powietrza. Aranżując magazyn, warto też pamiętać o zagospodarowaniu miejsca na odzież roboczą pracowników. Najlepiej w tym celu wykorzystać metalową szafę BHP, która jest dostępna w kilku wersjach. W środku każdej komory umieszczono jedną półkę, drążek do wieszania ubrań, oraz wygodny haczyk na ręcznik. Metalowe szafy BHP są zamykane na solidny zamek, który zabezpiecza mienie pracowników znajdujące się w środku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.