Zalety korzystania z szafek szkolnych

Różnego rodzaju szafki od dekad są podstawowym wyposażeniem wszystkich szkół oraz przedszkoli. Obecnie bardzo często stosuje się meble metalowe, co wynika z ogromnej ilości ich zalet. Do tego mnogość rodzajów sprawia, że mają bardzo szerokie zastosowanie. W tym artykule prezentujemy najważniejsze z nich, a do tego opisujemy podstawowe korzyści z użytkowania mebli w placówkach oświatowych – zapraszamy do lektury!

Dlaczego metalowe szafki są standardem w szkołach?

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, przynoszą do szkół mnóstwo rzeczy, dlatego potrzebują miejsca do ich przechowywania. To z tego powodu różnego rodzaju szafki są typowym wyposażeniem każdej placówki oświatowej. Metalowe meble tego typu sprawdzają się najlepiej w takich miejscach przede wszystkim z racji ich wytrzymałości.

Konstrukcja z metalu jest bardzo solidna, odporna na uszkodzenia mechaniczne, w tym akty wandalizmu. Spełnia przy tym rygorystyczne normy BHP, a więc jest bezpieczna w użytkowaniu. Do tego nawet w przypadku intensywnej eksploatacji wytrzymuje długie lata, a w razie potrzeby można ją szybko odświeżyć, nakładając nową farbę.

Co równie istotne, metalowe meble szkolne są niepalne – ich podpalenie jest niemożliwe, a w razie pożaru budynku nie mają one wpływu na rozprzestrzenianie się ognia. Jednak najwięcej zalet szafek z metalu wynika z ich ogromnej praktyczności.

Praktyczność metalowych szafek szkolnych – zalety

Ogromna popularność metalowych szafek w szkołach to w dużej mierze efekt ich świetnie przemyślanej konstrukcji. Meble tego typu są bowiem:

  • bardzo praktyczne – mają półki, przegrody i wieszaki, co pozwala na przechowywanie różnych rzeczy, w tym ubrań, przyborów szkolnych, książek, żywności, a nawet urządzeń elektronicznych,
  • wygodne w użytkowaniu, jeśli zostaną odpowiednio rozlokowane w dostępnej przestrzeni,
  • wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe,
  • ciężkie, dzięki czemu trudno je umyślnie bądź nieumyślnie przewrócić,
  • sterylne – łatwo utrzymać je w idealnej czystości.

Oczywiście w placówkach oświaty wolno wykorzystywać tylko certyfikowane szafki metalowe – wyłącznie takie meble znajdziesz w ofercie naszej firmy Budo-EX.

Jakie są rodzaje metalowych szafek szkolnych?

Wspominaliśmy już o tym, że metalowe szafki szkolne mają szerokie zastosowanie i jest to efektem mnogości ich rodzajów. W asortymencie naszej firmy meble te dostępne są m.in. w wersji:

  • standardowej – idealne rozwiązanie do szatni,
  • sportowej – pracownicy szkoły mogą w nich przechowywać sprzęt, a uczniowie np. ręczniki czy strój do przebrania,
  • depozytowej – można w nich bezpiecznie trzymać sprzęt elektroniczny, dlatego świetnie sprawdzają się w szkołach, w których obowiązuje zakaz korzystania z telefonów w czasie lekcji,
  • śniadaniowej – składają się z wielu niewielkich komór przeznaczonych do krótkotrwałego trzymania żywności, np. drugiego śniadania,
  • gospodarczej – ułatwiają pracę m.in. osobom odpowiedzialnym za utrzymanie czystości w szkole, które mogą w szafce bezpiecznie trzymać wszystkie podstawowe narzędzia pracy.

Metalowe szafki szkolne możesz personalizować

Choć szkolne szafki metalowe dostępne są w kilku podstawowych wersjach, tak pamiętaj, że każdą z nich możesz w pewnym stopniu personalizować. Jeśli zamówisz je w naszej firmie Budo-EX, otrzymasz możliwość m.in. zmiany wysokości. Do tego możesz wybrać dowolny kolor malowania z szerokiej palety RAL. W większości przypadków jest także opcja zmiany standardowych zamków drzwiczek na wersje zapewniające lepszą ochronę antywłamaniową, wyposażone w 3 rygle.

Zamów szkolne szafki z metalu od Budo-EX

Jeśli przygotowujesz się do wymiany wyposażenia meblowego placówki oświatowej lub urządzasz wnętrza od nowa, postaw na szafki metalowe. Jak widzisz, mają wiele istotnych zalet, a ich zakup to inwestycja na długie lata. Najlepsze meble szkolne tego typu znajdziesz w ofercie firmy Budo-EX. Mamy wiele ich wersji, a co najważniejsze, każda z nich jest certyfikowana, wykonana z wysokiej jakości materiałów. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły i skorzystać z profesjonalnego wsparcia przy wyborze.

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.