Specjalnością naszej firmy jest produkcja oraz dystrybucja mebli metalowych. Metal to bardzo wdzięczny materiał konstrukcyjny, a jednocześnie wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i wilgoć. BudoEx stawia przede wszystkim na solidność, wytrzymałość i estetykę swych produktów, dlatego też do produkcji naszych mebli używamy wyłącznie materiałów najwyższej jakości; kształtowniki, profile oraz blachy stalowe i aluminiowe, a także różnego rodzaju śruby, nity i tak dalej kupujemy wyłącznie u sprawdzonych, uznanych producentów. Jesteśmy również pośrednikiem w obrocie meblami wykonywanymi przez innych producentów; tutaj również sięgamy po towar z najwyższej półki.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Projektując i budując każde meble szkolne, a więc stoliki, ławki i krzesła szkolne, oraz meble przeznaczone do sklepów, magazynów, zakładów pracy i biur, nie tylko te metalowe, ale i wszelkie inne, nawet jeśli to będą tylko zwykłe pojemniki do segregacji odpadów, ich producent winien przede wszystkim przewidywać i uwzględniać bezpieczeństwo użytkowników tych sprzętów przy jednoczesnym zadbaniu o trwałość i jakość swych produktów. BudoEx w każdym momencie swej działalności stawia zasady BHP na pierwszym miejscu; bezpieczeństwo użytkowników naszych wyrobów to dla nas pierwszoplanowa rzecz. Stosowanie przez nas metalu do produkcji mebli zdecydowanie podnosi poziom bezpiecznego ich użytkowania. Producent mebli metalowych musi zadbać w pierwszej kolejności o ich trwałość, albowiem to w głównej mierze determinuje bezpieczeństwo ich stosowania i to przede wszystkim interesuje klientów wybierających ten sprzęt.

Ergonomia

Oczywiście nie mniej ważna jest tutaj wygoda użytkowników. BudoEx w swej działalności uwzględnia także i ten wątek. Projektując i wybierając nasze meble, stosujemy się do powszechnie obowiązujących dzisiaj w świecie zasad ergonomii. Nasze meble są nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale i bardzo wygodne w użytkowaniu. Klienci wybierający nasze krzesła mogą być spokojni o swoje kręgosłupy; specjalne regulacje pozwalają ustawiać oparcia i siedziska krzeseł na odpowiedniej wysokości i pod odpowiednim kątem, w sposób najwygodniejszy dla siebie sposób. O wygodę użytkowników winien zadbać także każdy producent łóżek metalowych, w tym łóżek piętrowych, szaf metalowych, szaf BHP, regałów, stolików i stołów. Nasze szafy biurowe są tak zaprojektowane, że można w nich w wygodny sposób przechowywać wszelkiego rodzaju akta, a dokumenty organizować w taki sposób, aby były łatwo dostępne i by szybko dawały się odnajdywać. Szafy BHP pozwalają na wygodne przechowywanie ubrań oraz narzędzi. Wszystkie nasze szafy posiadają solidne zamknięcia zabezpieczające je przed dostępem do ich wnętrz osób nieuprawnionych.

Estetyka

Przy wykonywaniu przeznaczonych dla placówek edukacyjnych mebli, w tym stolików, ławek i krzeseł szkolnych, także tych metalowych, producent powinien uwzględniać także estetykę ich wykonania. Podobne podejście powinien prezentować producent wytwarzający każdy inny rodzaj mebli metalowych do innych zastosowań np. łóżka metalowe, jednoosobowe lub piętrowe, szafy metalowe, szafy BHP itd. Nawet wygląd zwykłych pojemników do segregacji odpadów powinien być ładny i przyjemny dla oka, o co także ich producent winien zadbać. BudoEx uwzględnia w swych działaniach także ten aspekt. Nasze wyroby malowane są metodą piecową, dzięki czemu ich powierzchnia jest trwała, ładna i nie ulega trwałym zabrudzeniom.
W swej działalności uwzględniamy także pewność i terminowość dostaw. Dzięki doskonałej organizacji, wynikającej z naszego wieloletniego doświadczenia, potrafimy zrealizować każde, nawet największe zlecenie w bardzo krótkim czasie.