Szafki BHP: Które drzwi lepsze? Standardowe czy “L”-kształtne?

Aranżując pokój socjalny, należy zastanowić się, jakie szafki zamówić – z drzwiami standardowymi czy „L”-kształtnymi? Wybór wcale nie jest taki oczywisty i zależy od kilku czynników. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę: powierzchnię pomieszczenia, rodzaj prowadzonej działalności, a nawet preferencje pracowników. Niemniej jednak pamiętaj, aby kupować meble pochodzące od sprawdzonych dostawców, solidne i wykonane z odpowiedniej jakości materiałów. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć na ten temat.

Szafki narzędziowe w palecie RAL, czyli o designie w warsztacie

Praktycznie w każdym warsztacie oraz firmie produkcyjnej znajdują się szafki narzędziowe. Służą one do bezpiecznego przechowywania oraz wygodnego korzystania ze sprzętu, przyborów oraz akcesoriów. Biorąc pod uwagę ich przeznaczenie, powinny być wykonane z solidnych materiałów, odpornych na uderzenia i działanie środków chemicznych. Ważny jest również wygląd mebli, które nie muszą być wcale szare i nudne. Możesz zamówić regały w dowolnym kolorze i sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej nowoczesne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o designie w warsztacie.

Czym kierować się przy zakupie szafek pracowniczych?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom odzieży roboczej (lub ochronnej w zależności od stanowiska), a także stworzenie zaplecza socjalnego, w tym udostępnienie mebli, w których zatrudnieni będą mogli przechowywać swoje prywatne rzeczy. Bardzo ważne są szafki. Jakie modele wybrać i czym kierować się przy zakupach? Sprawdź!

Jak wybrać sejf do domu?

Chyba każdy marzy o tym, by mieć pewne kosztowności. Mało kto jednak myśli, jak je bezpiecznie przechowywać. To duży błąd. Niechronienie swojego majątku ułatwia zadanie złodziejom. Dlatego warto zadbać o to, by stworzyć w swoim domu czy firmie jak najwięcej barier, które ograniczą, a może nawet uniemożliwią kradzież. Jednym z takich rozwiązań jest sejf. Musi on być jednak dobry. Kiedy warto w niego zainwestować i jak go wybrać? Sprawdź nasze porady!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wieszaków do szatni?

W budynkach, w których pojawia się duża liczba osób, konieczne jest stworzenie strefy, gdzie będzie można przechowywać ubrania. Dotyczy to m.in. kin, teatrów, szpitali, szkół, urzędów, basenów, obiektów sportowych i wielu innych miejsc, gdzie powinna znaleźć się szatnia. W niej z kolei trzeba zamontować wieszaki. Jak je wybrać, by na długo zapewniły funkcjonalność i żeby kurtki z nich nie spadały? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Jakie zalety mają meble metalowe?

Najczęściej kojarzą się one z pomieszczeniami użytkowymi w firmach, w zakładach przemysłowych, magazynach, szkołach, szatniach itp. I rzeczywiście jest to ich powszechne zastosowanie, bo meble metalowe świetnie sprawdzają się w miejscach, w których pojawia się wiele osób, gdzie nierzadko panują trudne warunki (wilgoć itp.), a regały narażone są np. na częste uderzenia itd. Zdecydowanie warto zakupić do zakładu pracy właśnie takie modele, zamiast tradycyjnych drewnianych. Zobacz, co zyskasz, kiedy postawisz na metalowe elementy wyposażenia wnętrz.

Jak powiesić szafki na hakach?

Urządzanie pomieszczeń to bardzo ważny proces, bo od niego zależy, czy przebywanie i korzystanie z poszczególnych wnętrz będzie komfortowe i bezpieczne. Szczególnie istotne jest wieszanie szafek na hakach. Montaż musi być wykonany naprawdę dobrze, by zapewnić solidne, stabilne umieszczenie mebli. Zawsze musisz mieć pewność, że łącznik wytrzyma. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas pracy.

Co powinna zawierać apteczka firmowa?

Zastanawiasz się, co powinno się znaleźć w apteczne firmowej? Chcesz się dowiedzieć, jakiego rodzaju medykamenty lub środki ratunkowe warto w niej umieścić, a czego nie powinno tam być? Czy przepisy BHP albo kodeksu pracy precyzują te kwestie? Jeśli pragniesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury!