Szafki szkolne to rozwiązanie na ciężkie tornistry

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Po okresie beztroskich wakacji starsze i młodsze dzieci znów wyruszą do szkół.

Niestety z pewnością po raz kolejny pojawi się kłopot ciężkich tornistrów, ponieważ ilość koniecznych materiałów niezbędnych do zajęć nie maleje. To ogromne obciążenie dla kręgosłupa, które może powodować skoliozę i inne dolegliwości zdrowotne. Prostym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu są funkcjonalne szafki szkolne.

Dlaczego dzieci noszą ciężkie plecaki?

Szkolne tornistry ważą zdecydowanie za dużo – aby rozeznać się w skali tego zjawiska, warto na początek sprawdzić, dlaczego są one aż tak przeładowane. Dzieci noszą do szkoły w pierwszej kolejności podręczniki, zeszyty, przybory do pisania oraz strój na wychowanie fizyczne. Jeżeli w placówce brakuje metalowych szafek szkolnych, to dziecko nosi ten cały ciężar w ciągu dnia – szczególnie gdy lekcje odbywają się w różnych salach i musi z nim wrócić do domu, aby odrobić zadania domowe.

Szafki szkolne są standardem za granicą

Niestety nie każda polska szkoła może się pochwalić szafkami, które są podstawowym wyposażeniem placówek oświatowych w wielu krajach za granicą. Sami uczniowie bardzo je sobie cenią, ponieważ dzięki szafkom szkolnym mogą bezpiecznie przechowywać nie tylko książki, ale też swoje osobiste drobiazgi lub nieduże ilości gotówki, np. na drugie śniadanie. W ten sposób zostaje ograniczony problem kradzieży, a na korytarzach panuje porządek. W szkołach nie powinno zabraknąć również pojemnych szafek szatniowych, w których dzieci zostawią okrycie wierzchnie.

Jakie są zalety wykorzystania nowoczesnych szafek szkolnych dla uczniów?

  • Bezpieczne przechowywanie zawartości plecaków i innych osobistych przedmiotów,
  • Odciążenie kręgosłupa,
  • Możliwość pozostawienia książek w szkole i zabieranie tylko zadań domowych,
  • Szafki szkolne mogą być przydatne również w klasach – do przechowywania materiałów dydaktycznych,
  • Łatwy dostęp do zeszytów i książek – uczeń nie musi się martwić, że zapomniał podręcznika,
  • Ciekawy design oraz wysoka jakość metalowych szafek nadaje wnętrzom niebanalnego charakteru – dzięki ich zastosowaniu panuje porządek na korytarzach i w salach.

szafki szkolne ubraniowe

Jako producenci mebli metalowych posiadamy w naszym asortymencie również znakomite szafki szkolne i ubraniowe, które spełniają wszystkie najwyższe standardy i sprawią, że chodzenie do szkoły stanie się dla dzieci o wiele przyjemniejsze. Ogromnie zależy nam na tym, aby wyposażenie polskich szkół było coraz lepsze. Należy pamiętać, że szafki szkolne mają bardzo szerokie zastosowanie, co czyni je funkcjonalnym meblem, którego obecność docenią wszyscy – zarówno uczniowie, jak i kadra dydaktyczna. Nasze produkty można z łatwością dobrać do potrzeb i budżetu – to inwestycja na lata, która szybko się zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.