Jakie meble pasują do metalowego łóżka?

Decydując się na metalowe łóżko, masz szerokie możliwości ciekawego zaaranżowania sypialni lub pokoju dziecięcego. Dlatego przed zakupem wyposażenia dobrze zastanów się, jaki styl chcesz nadać danemu pomieszczeniu. Sprawdź, jakie meble pasują do łóżka wykonanego ze stali!

Szwedzki minimalizm

Niektórzy wolą, gdy łóżko wtapia się w istniejącą aranżację i styl pomieszczenia, podczas gdy inni wybierają model, który kontrastuje z resztą wyposażenia. Stal kojarzy się przede wszystkim z prostotą i minimalizmem. Dlatego z pewnością pojedyncze metalowe łóżka sprawdzą się w sypialni urządzonej w nurcie skandynawskim, gdzie królują naturalność i funkcjonalność. Jasne, drewniane meble połączone ze stalową ramą tworzą bardzo ciekawą kompozycję. Dzięki temu pomieszczenie nabiera swoistego uroku, ale jest też miejscem, gdzie dobrze się przebywa i odpoczywa.

Metalowe łóżka w stylu prowansalskim

Osoby, które potrzebują więcej ciepła w sypialni, powinny zdecydować się na styl prowansalski. Również i w tym przypadku dobrze sprawdzi się stalowe łóżko, najlepiej w białym kolorze. Będą do niego pasowały drewniane meble w żywych, ale niezbyt jaskrawych barwach, które sprawią, że pokój będzie przyjemnym miejscem do wypoczynku. Wystrój pomieszczenia można dodatkowo uatrakcyjnić, wieszając w oknach modne zasłony czy kładąc na łóżko ciekawą narzutę.

Łóżko w pokoju dziecięcym

Wiele stalowych mebli jest tańszych niż ich drewniane odpowiedniki, a jednocześnie są one znacznie trwalsze. Aranżując pokój dziecięcy, można zdecydować się np. na:

  • pojedyncze łóżko metalowe,
  • piętrowe łóżko metalowe.

Zaprojektowany model powinien stanowić spójną całość z pozostałym wyposażeniem i odpowiadać na potrzeby dziecka. Co ważne, inne wymagania będzie miał chłopiec, a odmienne dziewczynka. W pierwszym przypadku lepiej postawić na proste, solidne, odporne na uderzenia meble. Natomiast w drugim warto wprowadzić więcej ciepła i delikatności do pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie zestawu szafek, biurka oraz toaletki w jasnych kolorach z pojedynczym łóżkiem metalowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.