Jak wybrać odpowiednie metalowe łóżko piętrowe?

O tym, że komfortowy sen jest potrzebny każdemu człowiekowi nie trzeba dyskutować – to fakt! Dlatego też tak ważne jest zapewnienie miejsca do spania w każdej sytuacji i warunkach. Jednym z najtańszych i jednocześnie niezwykle użytecznych rozwiązań w tym zakresie są łóżka metalowe. Jak jednak wybrać te odpowiednie?

Kiedy warto kupić łóżka piętrowe z metalu?

Mówiąc o wygodnym miejscu do spania, z reguły myśli się o domowej sypialni i olbrzymich łożach z drewna czy innych tworzyw. W wielu sytuacjach dużo bardziej odpowiednie będą jednak meble metalowe, które zapewniają nie tylko niezły komfort, ale będą funkcjonalne – dzięki prostej i wytrzymałej konstrukcji oraz ergonomii. Na rynku dostępne są różne rodzaje łóżek metalowych w zależności od wielkości:

Modele dwu i trzypiętrowe są wręcz idealną propozycją dla wszelkiego rodzaju instytucji – takich jak schroniska, akademiki, hostele, noclegownie, hotele robotnicze itp. Zapewniają one maksymalne wykorzystanie powierzchni i zdecydowanie ograniczają uczucie ścisku. Dodatkowo z racji stosunkowo niewielkiej masy i wysokiej odporności, łóżka metalowe bez trudu można przestawiać, nie martwiąc się jednocześnie o ich przypadkowe uszkodzenie.

Na co zwracać uwagę przy zakupie łóżek metalowych?

Mimo że pozornie łóżko z metalu nie należy do zbyt skomplikowanych przedmiotów, to jednak warto wiedzieć, że poszczególne produkty tego typu mogą się od siebie znaczenie różnić. Podczas zakupu koniecznie trzeba więc przyjrzeć się takim parametrom jak:

  • wysokość i szerokość – mimo, że na rynku dostępne są przede wszystkim metalowe łóżka dla dorosłych, to zdarzają się też mniejsze modele dla dzieci i młodzieży. Co więcej, W przypadku produktów trzypiętrowych ich wysokość może być zbyt duża w przypadku budynków o skośnym dachu czy niskim stropie. Ciekawym rozwiązaniem są też łóżka piętrowe z poszerzonym dolnym leżyskiem – takie jak chociażby model ZLO 2WP.
  • konstrukcja i malowanie – całość łóżka musi być wykonana z zabezpieczonych przed korozją i odpowiednio wytrzymałych profili metalowych oraz siatek na leżyskach, które pozwolą na swobodne użytkowanie w każdej sytuacji. Z kolei użyte farby nie mogą być toksyczne dla człowieka i powinny posiadać atest PZH. Wartą rozważania opcją są też łóżka piętrowe rozstawiane ZLO 2N, które w razie potrzeby można szybko „podzielić” na warianty jednoosobowe.

Łóżka piętrowe – jakiego producenta najlepiej wybrać?

Ostatnią ważną kwestią związaną z zakupem mebli metalowych jest wybór samego dostawcy. W tym przypadku kluczowymi aspektami powinna być oczywiście cena i jakość samych produktów oraz opcje dodatkowe – takie jak np. możliwość dostawy czy personalizacji zamówienia. Doskonałe warunki w tym zakresie oferuje nasza firma Budo-EX. Jesteśmy krakowskim producentem i dystrybutorem mebli metalowych, a swoim klientom oferujemy szeroki wachlarz metalowych łóżek piętrowych różnych typów. Dodatkowo umożliwiamy też zamówienie produktów dedykowanych – o różniej wielkości, wysokości czy kolorystyce. Co równie ważne, koncentrujemy się na sprzedaży hurtowej, dzięki czemu w przypadku dużych zamówień czy stałej współpracy proponujemy indywidualne wyceny.

Dla wielu podmiotów zakup dobrych łóżek piętrowych to z pewnością inwestycja na lata. Dlatego też zawsze warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym produktom i ich parametrom. Ułatwi to bowiem dokonanie właściwego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.