Metalowe meble – gdzie można je wykorzystać?

Dzięki swej solidnej konstrukcji meble metalowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach, będąc doskonałą alternatywą dla klasycznych szafek, biurek czy łóżek. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwo utrzymać je w czystości, dodatkowo za sprawą minimalistycznej stylistyki bardzo dobrze komponują się w każdym pomieszczeniu.

Uniwersalne łóżka metalowe

Właściciele hosteli chętnie sięgają po minimalistyczne meble, które nie tylko pasują do każdego wnętrza, ale przede wszystkim wytrzymują dużą rotację gości. Nic zatem dziwnego, że łóżko metalowe  zdobi sypialnie licznych hosteli czy schronisk górskich. Na szczególną uwagę zasługują modele piętrowe (https://www.budo-ex.pl/lozka-metalowe/metalowe-lozka-pietrowe), dzięki którym można zaoszczędzić mnóstwo miejsca w niewielkim pokoju. Łóżka wykonane z metalu polecają się także do akademików oraz kwater pracowniczych. Wówczas najlepiej wykorzystać wariant jednopoziomowy (https://www.budo-ex.pl/lozka-metalowe/pojedyncze). W łóżkach wykorzystano stelaż z siatki metalowej, która nie wchłania płynów oraz zapachów, dlatego produkty tego typu coraz częściej można spotkać też w domach opieki i sanatoriach. W tym przypadku istotna jest też prosta konstrukcja łóżek, która umożliwia łatwy dostęp do pensjonariusza, wymagającego stałej opieki personelu.

Pojemne szafy i regały

Dyrektorzy szkół coraz chętniej wykorzystują meble metalowe w podlegających im placówkach, szczególnie dotyczy to szaf szatniowych (https://www.budo-ex.pl/meble-szkolne/szafki-szatniowe), umieszczanych w pobliżu sal gimnastycznych. Dużym powodzeniem w instytucjach tego typu cieszą się też szafki szkolne (https://www.budo-ex.pl/meble-szkolne/szafki), w których uczniowie mogą przechowywać podręczniki i zeszyty, odciążając plecak. Z kolei właściciele miejsc postojowych w garażach mogą z pomocą szaf z metalu zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania. W tym wypadku najlepiej sięgnąć po pojemny model zamykany na klucz, który gwarantuje bezpieczeństwo magazynowanych rzeczy. W garażu warto też zamontować regał metalowy, na którym można trzymać mniej cenne przedmioty, np. akcesoria do konserwacji samochodu. Szafki wykonane z metalu będą też idealnym rozwiązaniem do biura, zapewniając maksimum funkcjonalności i estetyczny wygląd. Meble dostępne są w wielu wariantach i idealnie nadadzą się do przechowywania dokumentów, akt czy kartotek.

Praktyczne biurka metalowe

Wszędzie tam, gdzie potrzebne są solidne meble do pracy, warto wykorzystać biurka wykonane z metalu. Przede wszystkim wybierane są przez właścicieli biur, którzy stawiają na wytrzymałość i stonowany styl wyposażenia wnętrza. Ich dużą zaletą jest prosta konstrukcja, dzięki której można je ułożyć jeden przy drugim, nie zagracając zbytnio przestrzeni biurowej. Produkt tego typu zaopatrzony jest w szuflady i szafki zamykane na klucz, dlatego jego użytkownik nie musi martwić się o to, że ważne dokumenty wpadną w niepowołane ręce. Jednak biurka metalowe to nie tylko funkcjonalność, ale też ciekawa stylistyka. Wybierając model dwukolorowy (https://www.budo-ex.pl/biurko-metalowe-bim-051), można ożywić wnętrze, nadając mu nowoczesny, designerski wygląd. Dzięki ciekawej kolorystyce biurko warto też wykorzystać we własnym domu, szczególnie we wnętrzu utrzymanym w stylu loftowym lub modernistycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.