Regał metalowy doskonały również do piwnicy

Meble metalowe w formie regałów kojarzą się przede wszystkim z warsztatami oraz magazynami niskiego składowania. Jednak wbrew pozorom doskonale sprawdzają się także w warunkach domowych. Możesz ustawić je w garażu lub piwnicy, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń i zyskując miejsce do przechowywania różnych rzeczy. Sprawdź już teraz, jakie mają zalety oraz do czego wykorzystasz je w domu – skorzystaj z porad specjalistów firmy Budo-EX!

Dlaczego warto ustawić w piwnicy metalowe regały?

Piwnica to miejsce, w którym praktycznie przez cały rok utrzymuje się duża wilgotność, a w okresie zimowym temperatura spada do dość niskich poziomów. Z tego powodu ustawianie w niej klasycznych, drewnianych regałów nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Drewno szybko zacznie butwieć, a niskie temperatury mogą powodować jego pękanie i tym samym skracanie żywotności.

Tak rysuje się pierwsza zaleta metalowych mebli do piwnicy – odporność na niekorzystne czynniki. Są niepodatne zarówno na działanie wilgoci oraz niskich lub wysokich temperatur, jak i różnego rodzaju płynów, w tym nawet ropopochodnych. Do tego ich konstrukcja jest niezwykle solidna, sztywna oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Do innych zalet regałów z metalu należy zaliczyć:

  • łatwość utrzymania w idealnej czystości,
  • możliwość pomalowania na dowolny kolor,
  • swoboda w zakresie rozstawu poszczególnych półek – każdą z nich możesz zamocować na dowolnie wybranej wysokości, korzystając z szeregu otworów montażowych znajdujących się na ramie konstrukcji.

Co można trzymać na metalowych regałach w piwnicy?

W większości przypadków piwnica stanowi swego rodzaju domowy składzik i nierzadko także spiżarnię. Z tego powodu regały nadają się do niej idealnie, gdyż dzięki nim maksymalnie wykorzystasz przestrzeń dostępną przy ścianach. Na półkach możesz trzymać dosłownie wszystko, od przetworów, przez narzędzia, oleje, części samochodowe czy opony, a kończąc nawet na sprzęcie ogrodowym.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru metalowych regałów?

Podczas wyboru metalowych regałów do piwnicy musisz po pierwsze zwrócić uwagę na ich wysokość oraz szerokość. Dobieraj je pod kątem tych parametrów, aby w jak największym stopniu wykorzystać przestrzeń dostępną w pomieszczeniu.

Kluczowa jest jednak nośność poszczególnych półek. Jest to maksymalne deklarowane przez producenta obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać każda z nich. Przed zakupem mebla musisz więc zastanowić się dobrze, co chcesz na nim trzymać. Jeśli będą to ciężkie rzeczy, jak przetwory czy części samochodowe, wybierz solidnie wykonane regały o dużym udźwigu.

Dodatkowo zwróć uwagę na liczbę dostępnych półek. Sprawdź także, w jakich minimalnych odstępach można je montować, np. co 30 lub 60 cm.

Czy warto kupować używane regały metalowe do piwnicy?

Chciałbyś zaoszczędzić trochę pieniędzy i zastanawiasz się nad zakupem metalowych regałów z drugiej ręki? Choć faktycznie meble używane są atrakcyjne pod kątem ceny, tak pamiętaj, że ich stan zwykle jest loterią. Ciężko będzie Ci zweryfikować, jak poprzedni użytkownik eksploatował te meble. Jeśli np. regularnie je przeciążał, ich konstrukcja może być osłabiona i, co za tym idzie, niebezpieczna oraz podatna na uszkodzenia. Może się także okazać, że niektóre elementy są wykrzywione i zmontowanie regału na nowo będzie wyjątkowo trudne.

Z powyższych powodów zdecydowanie polecamy zakup nowych mebli metalowych. Choć wydasz nieco więcej pieniędzy, tak pamiętaj, że jest to inwestycja na długie lata. Wystarczy prawidłowo zmontować regał, posiłkując się instrukcją, oraz eksploatować go zgodnie z zaleceniami producenta!

Najlepsze regały do piwnicy znajdziesz w ofercie Budo-EX!

Jeśli chcesz mieć porządek w piwnicy i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, już dziś zamów metalowe regały. Najlepsze meble tego typu znajdziesz w ofercie naszej firmy Budo-EX. Sprzedajemy je w wielu różnych rodzajach, a do tego zamawiając jeden z nich, możesz wybrać kolor malowania z szerokiej palety RAL. Konstrukcje pokrywamy farbą proszkową, co doskonale zabezpiecza ją przed korozją. Poznaj cały asortyment i skontaktuj się z nami – przedstawimy cennik oraz zapewnimy wsparcie techniczne.

Avatar photo

About Budo-EX

Naszą specjalnością są meble metalowe, a podstawą naszej wiedzy eksperckiej jest wieloletnie doświadczenie w handlu i produkcji mebli stalowych do zastosowań specjalistycznych. Dostarczamy Państwu rozwiązania, które są trwałe, bezpieczne ergonomiczne i estetyczne. Odpowiedź na Państwa potrzeby i podążanie za stale zmieniającymi się trendami rynku jest naszą nieprzerywalną misją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.